Test Invite Online Sınav Sistemleri

Bazen öğrenciler için bazen işe alımlarda bazen de çalışanların performansını kontrol etmek için sınavlara ihtiyaç duyulur. İşe alım sürecinde genellikle psikoloji, yetenek, pazarlama ya da alan bilgisi testleri kullanılır. Bu süreci kolaylaştırmak ve profesyonel sınavlar yapabilmek için yazılım dünyası birtakım araçlar geliştirdi. Biz de bu yazıda online test oluşturma ve uygulama aşamasında kullandığımız aracımız Test Invite’ın nasıl çalıştığını anlattık.

Online Sınav Sistemi Nedir?

Online sınav sistemleri, bir sınavı ilgi çekici, interaktif ve eğlenceli kurgu ile gerçekleştirme fırsatı tanıyan ve herhangi alandan bir sınavı kolayca hazırlamanıza yardım eden yazılımlara verilen addır. Çok fazla zaman, para kaybetmeden ve çok fazla çaba harcamadan online sınav sistemleri ile herhangi bir konuda herkesin bilgi, beceri ve yetkinliğini değerlendirebilirsiniz. Bu araçlar, hem basit hem de karmaşık sınavları güvenli bir ortamda, kullanımı kolay bir arayüzle profesyonel olanrak tasarlamanıza olanak tanır. Yetenek Testleri, Yabancı Dil Seviye Testleri, Kodlama Testleri, Psikometrik Testler ve Bilişsel Fonksiyon Testleri, bir test yazılımı kullanarak oluşturabileceğiniz testlerden bazılarıdır.

Online Sınav Sistemlerini Bu Kadar Özel Kılan Nedir?

Online sınav sistemleri, sınava girmeniz için ihtiyacınız olanı tek şey bir cihaz ve internet bağlantısı olduğundan, size istediğiniz kadar katılımcıyı test etme fırsatı sunar. Bu araçlar ayrıca manuel olarak değerlendirmek zorunda kalmadan en hızlı, doğru ve ayrıntılı sonuçları almanızı sağlar.

Özellikle şirketler, gelecekteki çalışanlarının becerilerini, bilgilerini ve en önemlisi şirket değerleri ve kültürleriyle uyumluluğunu ölçmek ve değerlendirmek için işe alım süreçlerinde online sınavları kullanmaya başladılar. Ayrıca, performans yönetimi ile ilgili olarak çalışanları işe almak için online eğitim testlerini kullanıyorlar.

Online sınav sistemlerin talep görmesinin bir başka nedeni de güvenliği ve gözetimi daha kolay ve düşük maliyetle sağlayabilmenizdir. Sınıf gibi belirli bir yerde olmak zorunda olmayan adaylar sınava istedikleri yerde girebilirler, bu da şirketlerin veya kurumların ciddi maliyetlerden tasarruf etmesine yardımcı olur. Fiziksel kısıtlamalardan kurtulmak, sınavı daha erişilebilir kılar ve adayların kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Online ortam sizi fiziksel maliyetlerden ve sınırlamalardan kurtardığı için bu sınavlar pek çok şirket için oldukça caziptir. Özetle esnek ve erişilebilir yapısı online sınavların en büyük avantajlarındandır.

Test Invite Nasıl Çalışır?

Test Invite sınav sistemi  online olarak profesyonel sınavlar oluşturmanız için ihtiyaç duyacağınız birçok özelliğin yanı sıra sınav değerlendirilmesi ve notlandırmasında ihtiyaç duyulan veri analizlerini de gerçekleştiren bir platformdur. Online sınav sistemlerin test sürecini daha kolay ve daha hızlı hale getirmesi beklenir, ancak online araçlarla bile karmaşık bir sistem sizi çıkmaza sokabilir. Bu nedenle, Test Invite, sınav deneyiminizi daha rahat hale getirmek ve daha kolay bir kullanım için tasarlanmıştır. Çok basit bir şekilde Test Invite’a giriş yapabilir, sınavlarınız için bölümler oluşturabilir ve daha sonra hazırlamış olduğunuz soruları soru havuzuna ekleyebilirsiniz. Sınavı bitirmek için bir süre sınırlaması koyabilir, sınav sırasında sorular arasında ileri veya geri gitme izinleri belirleyebilir, havuzdaki bölümlerin ve soruların sırasını karıştırabilir, her soru için puan belirleyebilir ve son olarak değerlendirme analizimizle tüm kullanıcılar için notlandırma raporları alabilirsiniz.

Sınavınızı Dilediğiniz Gibi Tasarlayabilirsiniz

Yazılımımız, çoktan seçmeli sorular, eşleştirme, sıralama soruları ve açık uçlu sorular dahil her türlü soruyu destekler. Sorularınızın ve yanıtlarının daha ilgi çekici ve profesyonel görünmesini sağlamak istiyorsanız ses, video ve görüntü dosyaları eklenebilir. Sınava girmeden önce test talimatları ekleyerek katılımcıları sınav kuralları hakkında bilgilendirebilirsiniz. Bunların hepsini çok kısa sürede yapmak zevkli ve zahmetsiz, değil mi? Test Invite ile test değerlendirme sürecinin keyfini çıkarabilir, tutarlı ve ayrıntılı raporlar alabilirsiniz.

Neden Test Invite Online Sınav Yapma Yazılımını Seçmelisiniz?

Test Invite’ın sınav oluşturma yazılımı, testlerinizi özelleştirmek için çok sayıda seçeneğinizin olmasını sağlar. Test Invite’ın tüm özelliklerini ve işlevlerini ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre ayarlayabilirsiniz. Sadece bu da değil, sınavı canlı olarak izleyebilir ve denetleyebilirsiniz. Daha sonra kontrol etmek için ekran aktivitesini bile kaydedebilirsiniz. Ekran kayıt özelliği, güvenli ve kopya çekilmeyen bir test ortamı sağlar. Testin her adımını kontrol etmek için çok çeşitli özelliklere sahibiz. Örneğin, testin etkinleştirilmesi için belirli bir tarih ve saat belirleyebilirsiniz. Hedef kitlenizin sınava kaç kez girebileceğine karar verebilir ve çeşitli kimlik doğrulama yöntemlerini belirleyebilirsiniz. Belirli davet kodları, şifreler, okul kimlikleri, PIN ve çalışan numaraları ile sınava girmek gibi koşulları belirleyebilirsiniz. Bir e-posta göndererek sınava giren kişinin sınavla ilgili her şeyi bilmesini sağlayabilirsiniz.

Test Invite ayrıca riskleri de dikkate alır. Örneğin, sınava giren kişi, sık sık karşılaşılan teknik nedenlerle testi tamamlayamazsa, sınava kaldıkları yerden devam edebilmeleri için sınavı ve ayarlarını kişiye özel yeniden kurma şansı verir. Birçok gelişmiş özelliğe sahip olan Test Invite, sizin için mükemmel bir online sınav yapma platformudur. Test Invite’ı seçin ve istediğiniz herhangi bir dilde mükemmel ölçme ve değerlendirme testinizi oluşturun! İhtiyacınız olan tek şey sadece birkaç tıklama!