Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bir adayın sınavın bir bölümünü kaçırması durumda, kendisinden sınava gerip dönüp tamamlamasını isteyebilir miyim?

Evet, adayınızın veya öğrencinizin sınava devam edebilmesi için sınavı yeniden ayarlayabilirsiniz.

  • SONUÇLAR sekmesine gidin ve erişimini yeniden etkinleştirmek istediğiniz kullanıcıyı seçin. RAPOR’a tıklayın ve son olarak sağ üst köşede bulunan SINAVI TEKRAR KUR‘a tıklayın.

Sınavı Yeniden Etkinleştirme Editörü, kullanıcının hangi bölümleri ve sayfaları ziyaret ettiğini ve yanıtladığını gösterir. Aşağıdaki örnekte, kullanıcının sınava devam etmesini ve sadece 1. bölümün 3. sayfasını tekrar yanıtlamasını istiyoruz. Bu durumda 1. bölüm ve 3. sayfanın Kitli sütunundaki kutucuklarının işaretlerini kaldırmamız ve Başlangıç Sayfası olarak 3. sayfayı seçmemiz gerekir. Başlangıç Sayfası seçmek için ilgili sayfanın en sağında bulunan bayrak ikonuna tıklıyoruz. Ayrıca ilgili sütundaki Süre Limiti bölümünden dilerseniz adaya ekstra süre verebilirsiniz.

Sınavı tekrar kurmayı tamamladığınızda ekranın altında bulunan KAYDET butonuna tıklamayı unutmayın.

  • Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, kullanıcı için sınavı tekrar kurduğunuzda, SONUÇLAR sekmesinde kullanıcının durumu değişecektir.
  • Artık adayınızdan veya öğrencinizden, aynı sınav bağlantısını ve oturum açma kimlik bilgilerini kullanarak, sınava tekrar erişmesini isteyebilirsiniz.
Sınavı tekar kurulan adayın ekran ön izlemesi
İçindekiler