Nasıl yardımcı olabiliriz?

Davetiye kodu kullanılarak (direk erişim linki) giriş yapılan bir sınava adım adım başlama süreci

Önemli:

– Bilgisayarınızda hangi işletim sistemi olursa olsun, sınava Chrome, Firefox veya Opera tarayıcılarından birini kullanarak girin.
– Sınava tablet veya mobil cihazlar kullanarak girmeniz önerilmez.

1) Size gönderilen sınav davet e-postasındaki “Sınav Linki”ne tıklayın.

2) Linke tıkladığınızda aşağıdaki örneğe benzer bir Test Yönergeleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönergeleri dikkatlice okuyun ve ardından BAŞLA butonuna basın.

This image has an empty alt attribute; its file name is yonerge-2.png
Test yönerge sayfası

3) BAŞLA butonuna bastığınıza, sistem teste başlamak için onayınızı ister. Devam etmek için onay metnini dikkatlice okuyun ve ONAYLIYORUM butonuna tıklayın.

This image has an empty alt attribute; its file name is onaylama-3.png
Teste başlamadan önceki onay sayfası

4) Teste başlamak üzere olduğunuzu onayladıktan sonra, sistem sınava başlamadan önce Bulut internete erişiminizin olup olmadığını kontrol eder. Bu adımı geçemezseniz, cihazın dahil olduğu internet ağı bulut internet erişimine izin vermiyor demektir.

This image has an empty alt attribute; its file name is bulut-internet-erisim-2.png
Bulut Erişim kontrol sayfası

Bulut İnternet Erişimi Kontrolü

Bazı şirket internet ağları Bulut internete erişime izin vermez. Kendi internetinizde böyle bir sınırlama olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı herhangi bir tarayıcıda açmayı deneyin. Test Invite logosunu görüntüleyebiliyorsanız, Bulut internete erişimde herhangi bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir.
Eğer kısıtlama söz konusu ise başka bir internet ağından sınav linkini açabilir veya şirketinizin IT departmanı ile konuyu görüşebilirsiniz.

https://firebasestorage.googleapis.com/v0/b/zetform-63ea7.appspot.com/o/organizations%2FZLmvcGu5I3dtPzaF3qi8%2Fimages%2FIWgsMcsoY7EVr3EVJiFK.png?alt=media&token=dd67e2d0-c9be-4c4c-9006-1918ff7d6897

5) Bulut İnternet Erişim Kontrolü adımını geçtikten sonra, sistem sizi sınav sayfasına yönlendirecek ve ilk soruyu görerek sınavınıza başlayabileceksiniz.

BAŞARILAR DİLERİZ!

İçindekiler