Nasıl yardımcı olabiliriz?

E-posta adresi ve şifre girilerek erişilen tam ekran kilitli bir sınava adım adım başlama süreci

Önemli:
. Bilgisayarınızda hangi işletim sistemi olursa olsun, sınava Chrome, Firefox veya Opera tarayıcılarından birini kullanarak girin.
. Sınava tablet veya mobil cihazlar kullanarak girmeyin.

1) Size gönderilen bilgilendirmede paylaşılan aşağıdaki örneğe benzer Test URL Adresine tıklayın.

2) Test URL Adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada e-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra DEVAM ET butonuna tıklayın.

3) DEVAM ET butonuna tıkladığınızda aşağıdaki örneğe benzer bir Test Yönergeleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönergeleri dikkatlice okuyun ve ardından BAŞLA butonuna basın.

4) BAŞLA butonuna bastığınıza, sistem teste başlamak üzere olduğunuzu onaylamanızı ister. Devam etmek için ONAYLIYORUM butonuna tıklayın.

5) Teste başlamak üzere olduğunuzu onayladıktan sonra, sistem sınava başlamadan önce Bulut internete erişiminizin olup olmadığını kontrol eder. Bu adımı geçemezseniz, cihazın dahil olduğu internet ağı bulut internet erişimine izin vermiyor demektir.


Bazı şirket internet ağları Bulut internete erişime izin vermez. Kendi internetinizde böyle bir sınırlama olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı herhangi bir tarayıcıda açmayı deneyin. Test Invite logosunu görüntüleyebiliyorsanız, Bulut internete erişimde herhangi bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir.

https://firebasestorage.googleapis.com/v0/b/zetform-63ea7.appspot.com/o/organizations%2FZLmvcGu5I3dtPzaF3qi8%2Fimages%2FIWgsMcsoY7EVr3EVJiFK.png?alt=media&token=dd67e2d0-c9be-4c4c-9006-1918ff7d6897

6) Bulut İnternet Erişim Kontrolü adımını geçtikten sonra, sistem sizden Tam Ekran moduna geçmenizi ister. ANLIYORUM, TAM EKRAN MODUNA GEÇİŞ YAP butonuna tıkladığınızda, ekranınız tam ekran moduna geçecek ve ardından testiniz başlayacaktır.

Tam Ekran Kilidi Nedir?
Tam Ekran Kilidi sınav boyunca katılımcının sınavı aldığı cihazda sadece sınav ekranının görünmesini sağlar. Katılımcı sınav boyunca sınav ekranı dışına çıkamaz, çıkar ise sınav otomatik olarak sonlandırılabilir.

Önemli:

Testi başlattıktan sonra tam ekran modunu terk etmeyin. Başka bir pencere, sekme veya uygulama açmayın. Test herhangi bir kesintiye uğramadan devam etmelidir. Tam ekran modunu herhangi bir nedenle ihlal ederseniz, testiniz belirlenen ihlal kurallarına göre (belirlenen süre içinde tam erkan moduna geri dönmeme, toplam ihlal sayısını aşma vb.) otomatik olarak sonlandırılacaktır. Bu sebeple sınav süresince tam ekran modunu ihlal edecek eylemlerden kaçının.

Tam Ekran modunu ihlal edecek eylemlere örnekler:
. Escape tuşuna basmak.
. Sayfayı yenilemek.
. Alt+Tab gibi kısayol tuşlarını kullanmak.
. Windows tuşuna basmak.
. Tam Ekran modunda sınavı alırkan sağ yukarıda çıkan KAPAT butonuna tıklamak.

İçindekiler