Nasıl yardımcı olabiliriz?

Sınavda Tam Ekran Kilidi nasıl uygulanır ve kullanıcının diğer sekmeleri, pencereleri ve uygulamaları açması nasıl engellenir?

Tam Ekran Kilidini etkinleştirmek için:

  • Tam Ekran Kilidini etkinleştirmek istediğiniz Görev Adımına gidin ve mavi kalem ikonuna tıklayın.
  • Ekranı aşağı kaydırın ve Güvenli Sınav Moduna tıklayın.

  • Zorunlu Tam Ekran için kuralları belirleyin:
    • İhlal sayısını limitleme: Kullanıcının kaç defa Tam Ekrandan çıktığını sayar ve limite ulaşınca sınav sonlandırılır.
    • Her bir ihlalin süresini kısıtlama: Kullanıcı Tam Ekrandan çıkış yapar ise; sistemin kaç saniye sonra sınavı sonlandıracağı ayarlanır. Örneğin 15 saniye belirlenir ise, kullanıcı tam ekrandan çıktıktan sonra 15 saniye içinde tam ekran moduna geri dönüş yapmaz ise sınav sonlandırılır.
    • Tüm ihlallerin toplam süresini kısıtlama: Eğer kullanıcı birden çok defa ihlal yapar ise, toplam ihlal süresi belirlenen süre limitini geçer ise sınav sonlandırılır.

Not:
Zorunlu Tam Ekran ihlaline sebep olan durumlardan bazıları aslında uygunsuz davranışların kesin bir göstergesi olmayabilir. Açılır menüler, e-postaları veya güncellemeleri bildiren sistem uyarıları sınavı alan kişinin bilgisi olmadan Tam Ekran Modundan çıkılmasına sebep olabilir.

Kullanıcı tam ekran modundan çıkarsa sistem kullanıcıyı uyarır.

Test Invite, kullanıcının Tam Ekran Modundan çıktığı süre boyunca bakmış olabileceği uygulamaları veya web sitelerini izlemez. Ekran Kaydının etkinleştirilmesi, gözetmenlerin sınav boyunca adayların ne yaptıklarını tam olarak görmelerini sağlar.

İçindekiler