Nasıl yardımcı olabiliriz?

Soru Bankası Yönetimi

Test Invite Sınav Sistemi sorularınızı merkezi olarak saklayabileceğiniz, güncelleyebileceğiniz, topluca dışarı ve içeri aktarım yapabileceğiniz bir soru bankası içerir. Soru bankasında sorularınızı farklı klasörlere ayırabilir, etiketler ile gruplandırabilir, farklı kategoriler altında toplayabilirsiniz.

Soru bankasındaki her sorunun bir klasörü ve birçok etiketi olabilir. Etiketler, etiket ismi ve etiket değerinden oluştuğu için aynı etiket ismi için farklı sorulara farklı etiket değerleri verebilirsiniz. Örneğin bir soruya “zorluk” etiketi değeri olarak 1; bir diğerine ise “zorluk” etiketi değeri olarak 2 verebilirsiniz. Bu durumda her iki sorunun da “zorluk” etiketi olur ancak etiket değerleri farklıdır. Bu durum size “zorluk etiketi değeri 1 olan soruları bul” diyebilmenizi sağlayacaktır.

Etiketler sorularınızı sistematik olarak gruplandırabilmenizi ve ihtiyaç duyduğunuz zaman hızlıca ilgili soruları sorgulayabilmenizi (bulabilmenizi) sağlar.

Soru bankasındaki soruları dilediğiniz sınavlarda tekrar-tekrar kullanabilirsiniz. Sınav Editörü soru bankanıza hızlıca ulaşmanızı ve dilediğiniz soruları seçerek sınavın dilediğiniz yerine eklemenizi sağlar. Bu bağlamda soru bankası kullanımı, hızlı sınavlar hazırlayabilmenizi sağlar, hata yapma olasılığınızı düşürür.

Sınavlarda “Rastgele Soru Seçimi”

Soru bankasının bir diğer özelliği ise, sınavlarda “rastgele” soru seçimi yapılabilmesinin altyapısını sağlar.

Sınavınıza soru bankasından seçeceğiniz 100 soru içerisinden 10 tanesinin rastgele seçilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde sınava katılan her adaya 100 soruluk bir soru havuzu içerisinden yalnızca 10 soru sorulabilir.

Soru Bankasından Otomatik Sınav Oluşturma

Sınavınıza, soru bankasından seçeceğiniz 200 soru içerisinden önce rastgele 50 soru seçmesini, sonra bu 50 soruyu her sayfada 10 soru olacak şekilde otomatik sınav oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

İçindekiler