Nasıl yardımcı olabiliriz?

Soru Bankasına Genel Bakış

Online Sınav Sorusu Hazırlama Programı

Test Invite Sınav Sorusu Hazırlama Programında 2 tür soru hazırlayabilirsiniz:

  • Çoktan Seçmeli Soru Hazırlama: Adaya soru sorulduktan sonra aralarından seçim yapabileceği seçenekler verilir. Verilen şıklardan kaç tanesini seçebileceği önceden belirlenir.
  • Açık Uçlu Soru Hazırlama Adaya soru sorulduktan sonra adayın soruya nasıl cevap vereceği seçilir: Yazarak, dosya yükleyerek, sesini kaydederek veya görüntüsünü kaydederek.

Soruları Soru Bankasında Saklama

Test Invite sisteminde sorular ve sınavlar birbirimden bağımsız var olabilirler. Örneğin sorularınızı – herhangi bir sınav ile ilişkilendirmeden – soru bankasında klasörler ve etiketler yardımıyla gruplandırarak saklayabilirsiniz. Daha sonra bu soruları dilediğiniz sınavlarda tekrar-tekrar kullanabilirsiniz. Bu bağlamda soru bankası dilediğiniz soruları seçerek hızla yeni sınavlar hazırlayabilmenizi sağlar ve hata yapma olasılığınızı düşürür.

Soruları Sınav İçinde Yaratma

Test Invite, soruları soru bankasına kaydetmenizi şart koşmaz. Dilediğiniz soruları bir sınavın içinde de yaratabilir, hiç soru bankasına dahil etmeyebilirsiniz. Bu şekilde yalnızca 1 sınavda kullanacağınız bir sorunun soru bankasında kalabalık yaratmasına neden olmazsınız.

İçindekiler