Nasıl yardımcı olabiliriz?

Otomatik Sayfa Oluşturucu

Otomatik Sayfa Oluşturucu, yaratacağımız bir Soru Havuzu içerisinden, sayısını belirleyeceğimiz adette sorunun rastgele seçilmesi ve daha sonra bu soruların belirleyeceğimiz sayıda sayfa içerisinde sunulmasını sağlar.

Online sınav sisteminde sınav editörü ekranı

Bir bölüme Otomatik Sayfa Oluşturucu eklemek için, Sınav Hazırlama Editöründe ilgili bölümün altındaki Sınav editöründe sınav sayfası ekleme butonu ikonuna tıklayın ve açılan menüden Otomatik Sayfa Oluşturucuya tıklayın.

Otomatik Sayfa OluşturucuSayfa Editörü sayfasında bahsedilen Rastgele Soru Seçiciye çok benzer şekilde çalışır. Tek fark, ek olarak Yaratılacak Sayfa Sayısını ve isteğe bağlı olarak sistemin sayfaya süre limiti belirleyebilmesi için, soru başına kaç saniye süre verileceğini belirleriz.

Otomatik sayfa oluşturucu ayarlarında başlık, soru havuzu, yaratılacak sayfa sayısı, soru başına verilecek süre limiti belirleme
  • 1. Adım: Soru Havuzunu OluşturunSoruları Seç‘e tıklayarak, soru bankanızdaki dilediğiniz soruları seçin ve ekleyin. Seçilmiş Sorular sekmesi, Soru Havuzundaki Soruları gösterir.
  • 2. Adım: Bu soru havuzundan Rastgele Kaç Sorunun Seçileceğini belirleyin.
Sayfa oluştururken kullanılacak soru havuzunu belirlemek ve havuzdan kaç soru seçileceğini belirlemek
  • 3. Adım: Oluşturulacak Sayfa Sayısını belirleyin. Bu şekilde 2. Adımda belirlediğimiz sorular, şimdi belirlemekte olduğumuz adette sayfada sunulur.
  • 4. Adım: Eğer sistemin her bir sayfaya otomatik süre limiti belirlemesini istiyorsanız, soru başına kaç saniye süre üzerinden sayfa süre limitini hesaplayacağını belirleyin. Örneğin bir sayfada 4 soru varsa ve biz soru başına süre limitini 1 dakika olarak belirlediysek, sistem yaratacağı sayfaya 4 dakika süre limiti belirler.

Gelişmiş Ayarlar

Puan ve Boyutlar oldukları gibi kalsın

  • seçili ise, soruların Puan ve Boyutları, soru bankasındaki varsayılan değerleri olarak sınava eklenir.
  • seçili değil ise, sistem sizden tüm sorular için geçerli olacak Puan ve Boyutları belirlemenizi ister. Bu durumda tüm soruların puan ve boyutlarının aynı olması garanti edilmiş olur.

Klasör ve etiketler oldukları gibi kalsın

  • seçili ise, soruların klasör ve etiket değerleri aynı kalır.
  • seçili değil ise, sistem sizden tüm sorular için geçerli klasör ve etiketler belirlemenizi ister.
  • Not: Soruların klasör ve etiket değerleri yalnızca raporlamaya etki eder.
İçindekiler