Nasıl yardımcı olabiliriz?

Davetiye kodu kullanılarak (direk erişim linki) giriş yapılan fotoğraf kaydı alınan bir sınava adım adım başlama süreci

Önemli:

– Bilgisayarınızda hangi işletim sistemi olursa olsun, sınava Chrome, Firefox veya Opera tarayıcılarından birini kullanarak girin.
– Sınava tablet veya mobil cihazlar kullanarak girmeniz önerilmez.

1) Size gönderilen sınav davet e-postasındaki “Sınav Linki”ne tıklayın.

2) Linke tıkladığınızda aşağıdaki örneğe benzer bir Test Yönergeleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönergeleri dikkatlice okuyun ve ardından BAŞLA butonuna basın.

This image has an empty alt attribute; its file name is yonerge-2.png

3) BAŞLA butonuna bastığınıza, sistem teste başlamak için onayınızı ister. Devam etmek için onay metnini dikkatlice okuyun ve ONAYLIYORUM butonuna tıklayın.

This image has an empty alt attribute; its file name is onaylama-3.png

4) Teste başlamak üzere olduğunuzu onayladıktan sonra, sistem sınava başlamadan önce Bulut internete erişiminizin olup olmadığını kontrol eder. Bu adımı geçemezseniz, cihazın dahil olduğu internet ağı bulut internet erişimine izin vermiyor demektir.

This image has an empty alt attribute; its file name is bulut-internet-erisim-2.png

Bulut İnternet Erişimi Kontrolü

Bazı şirket internet ağları Bulut internete erişime izin vermez. Kendi internetinizde böyle bir sınırlama olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı herhangi bir tarayıcıda açmayı deneyin. Test Invite logosunu görüntüleyebiliyorsanız, Bulut internete erişimde herhangi bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir.

https://firebasestorage.googleapis.com/v0/b/zetform-63ea7.appspot.com/o/organizations%2FZLmvcGu5I3dtPzaF3qi8%2Fimages%2FIWgsMcsoY7EVr3EVJiFK.png?alt=media&token=dd67e2d0-c9be-4c4c-9006-1918ff7d6897

5) Bulut İnternet Erişim Kontrolü adımını geçtikten sonra, sistem sizden web kameranızı açmanızı isteyecektir, böylece fotoğraflarınız sınav sırasında kaydedilebilir. “ANLIYORUM, WEB KAMERIMI AÇ” düğmesine tıklayın.

8) Butona tıkladığınızda, tarayıcı web kameranıza erişmek için sizden izin ister. Tarayıcınızın üst kısmında açılan menüden tarayıcınızın web kameranıza erişmesine izin vermelisiniz. Web kameranız düzgün çalışıyorsa, tarayıcınıza web kameranıza erişim izni verdikten sonra ekranda kendi canlı görüntünüzü görmelisiniz. Devam etmek için canlı görüntünüzün altındaki “HAZIRIM, TESTİ BAŞLAT” düğmesine tıklayın.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-2.png

Web kameranızı sınava başlamadan önce mutlaka kontrol edin:

Web kameranızla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak web kameranızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz:
https://webcammictest.com/

9) Bu adımını da geçtikten sonra testiniz başlayacaktır.

BAŞARILAR DİLERİZ!

İçindekiler